ARCHITEKT

ROLFE JUDD

Pracownia architektoniczna Rolfe Judd powstała w Wielkiej Brytanii w 1968 roku, a już ponad dekadę funkcjonuje na rynku polskim. Zespół doświadczonych architektów, urbanistów i projektantów wnętrz ma w swoim portfolio już ponad 5 000 ciekawych projektów. Cechą charakterystyczną pracowni jest zaangażowanie w rozwiązania promujące w architekturze zrównoważony rozwój, co jest szczególnie istotne dla firmy Hines – dewelopera biurowca Graffit.

ROLFE JUDD BUDYNKU GRAFFIT

Biurowiec został zaprojektowany tak, aby maksymalnie nawiązywał do kontekstu otoczenia. Lekka bryła dostosowana do kształtu działki oraz nowoczesna elewacja sprawiają, że budynek prezentuje się oryginalnie, ale i spójnie z sąsiadującymi obiektami. Wszystkie części wspólne budynku Graffit zaprojektowano z wysokiej jakości materiałów, które świadczą o jego prestiżu i trwałości -

wykorzystano m.in. equitone, szkło lacobel czy beton architektoniczny. Cechą, która wyróżnia biurowiec jest wyeksponowana fasada – przeszkolona od podłogi do sufitu – dzięki której przestrzeń biurowa będzie doskonale doświetlona przez światło słoneczne. Uwagę przykuwa również nietuzinkowe lobby recepcyjne, zaprojektowane przy udziale polskich artystów „street art”.

Pokaż
portfolio

ARTYŚCI

Chazme

Chazme zyskał uznanie na polskiej i zagranicznej scenie street artowej. Poza street art’em zajmuje się także ilustracją, malarstwem i projektowaniem graficznym. W swojej sztuce łączy elementy sztuki miejskiej z motywami architektonicznymi i geometrycznymi.

 

Robert Proch

Robert Proch to malarz, muralista i animator, który posiada wyrazisty, unikatowy język ekspresji artystycznej. Jego sztukę charakteryzują żywe kolory i duży ładunek emocjonalny prac.
W dorobku artystycznym ma wiele wystaw w Polsce i za granicą.

 

RAZEM DLA BUDYNKU GRAFFIT

Artystyczna współpraca Chazme oraz Roberta Procha nad projektem dla budynku Graffit zaowocowała niezwykle ciekawą serią murali, które ozdobią lobby biurowca. Dzięki wprowadzeniu do przestrzeni wspólnych elementów sztuki street  art Graffit zyska niebanalny charakter, a hasło The Art of Business będzie miało silne umocowanie w przestrzeni biurowej przy Domaniewskiej 28.

Pokaż
portfolio