Hines z pozwoleniem na budowę dla biurowca Graffit.

Hines informuje o otrzymaniu ostatecznego pozwolenia na budowę budynku biurowego klasy a pod nazwą „Graffit”. Inwestycja zostanie zrealizowana przy ulicy Domaniewskiej 28 na warszawskim Mokotowie w odległości zaledwie kilku minut spacerem od stacji metra „Wilanowska”, a także nieopodal ważnych arterii komunikacyjnych: ulicy Wołoskiej i Alei Niepodległości.
Projekt architektoniczny budynku Graffit opracował polski oddział firmy Rolfe Judd z Londynu. Budynek zaoferuje najemcom 18.500 m2 powierzchni klasy A na siedmiu kondygnacjach, w tym ok. 1.900 m2 powierzchni handlowo-usługowej. Obiekt wyróżni duża powierzchnia typowego piętra – aż 2.800 m2. W projekcie przewidziano również trzypoziomowy parking podziemny dla 357 samochodów, a także pełną infrastrukturę dla rowerzystów, w tym miejsca postojowe, szatnie i natryski.

„Cieszymy się z otrzymania pozwolenia na budowę i jesteśmy przekonani, że dzięki najwyższej jakości budynku, przemyślanej architekturze i wyjątkowo dogodnej lokalizacji, Graffit będzie cieszył się dużym zainteresowaniem pośród firm poszukujących biura na Mokotowie” – powiedział Marcin Ratajski, Project Manager w Hines.

Dalszy harmonogram prac nad biurowcem Graffit jest uzależniony od postępu komercjalizacji budynku. Aktualnie inwestor prowadzi przetarg, w którym jeszcze w tym roku zostanie wyłoniony Generalny Wykonawca obiektu.

Zakończenie prac budowlanych planowane jest na drugą połowę 2017 roku.