16 kwietnia 2018

GRAFFIT Z POZWOLENIEM NA UŻYTKOWANIE

Mamy przyjemność poinformować, że Graffit otrzymał prawomocne pozwolenia na użytkowanie, a jego budowa została zakończona jeszcze przed planowanym terminem. Ponadto budynek został doceniony za zastosowane w nim ekologiczne rozwiązania i otrzymał certyfikat BREEAM Interim na poziomie „Excellent”.

Wyjątkowy charakter obiektu podkreślają murale autorstwa „Chazme” i Roberta Procha”, które można podziwiać w ogólnodostępnym lobby na parterze oraz w holach windowy.

Czytaj dalej
19 stycznia 2018

Budowa Graffit na ostatniej prostej!

Wraz z końcem 2017 roku ukończyliśmy prace elewacyjne, a  budynek posiada wszystkie przyłącza niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Dodatkowo wykonano już wszystkie instalacje wewnętrzne. Do  wykonania zostały drobne prace wykończeniowe oraz zagospodarowanie terenów zewnętrznych. Rozpoczynamy  prace związane z wykończeniem powierzchni dla pierwszych Najemców, którzy od kwietnia będą mogli realizować swoje cele biznesowe w budynku Graffit.

Czytaj dalej
21 września 2017

LINGARO NOWYM NAJEMCĄ BUDYNKU GRAFFIT

Lingaro to zaufany globalny partner technologii dla liderów branży wymienianych w indeksie „Fortune 500”. Firma dostarcza kompleksowe rozwiązania w obszarze Business Intelligence, Data Analytics, Big Data oraz Internet of Things.

Nasza firma rozwija się bardzo dynamicznie, stąd pojawiła się potrzeba znalezienia większego i bardziej reprezentatywnego biura, które nie tylko pomieści ponad 350 obecnych pracowników, ale również da nam perspektywę dalszego wzrostu. Poszukowania odpowiedniego miejsca trwały długo. Budynek Graffit spełnił wszystkie nasze oczekiwania zarówno w zakresie lokalizacji, jak i nowoczesnego designu. Nie bez znaczenia był również fakt, że powierzchnia biura pozwoliła nam na to, by wszyscy pracownicy Lingaro mogli pracować w ramach jednej powierzchni biurowej na tym samym piętrze. Jako, że jedną z najważniejszych wartości w naszej firmie jest współpraca, tak zaprojektowane biuro będzie sprzyjało większej integracji pracowników oraz wydzieleniu powierzchni do wspólnej pracy projektowej. Cieszy nas, że nasza nowa siedziba znajdzie się poza strefą największego szczytu komunikacyjnego, przy jednoczesnej bliskości zróżnicowanych środków komunikacji miejskiej. Wszyscy są bardzo podekscytowani na myśl o przeprowadzce, a w firmie uformował się już specjalny zespół, który opracowuje pomysły na wystrój biura.” – komentuje Anna Bowtruczuk Employee Experience Manager w Lingaro.

W procesie negocjacji firmę Lingaro reprezentowała firma doradcza CBRE.

Czytaj dalej
11 sierpnia 2017

Przebudowa chodnika oraz ścieżki rowerowej ukończona

W lipcu zakończyliśmy prace związane z przebudową chodnika oraz ścieżki rowerowej biegnących wzdłuż budynku. Na ukończeniu są także prace związane z przebudową ulicy Domaniewskiej. Zakończone zostały prace konstrukcji budynku oraz 50% szklenia okien. Dobiega końca montaż instalacji elektrycznych w kondygnacjach podziemnych.

Czytaj dalej
28 stycznia 2017

Zaawansowanie prac

Zaawansowanie prac budowlanych pomimo niesprzyjającej pogody w miesiącu lutym i styczniu przebiega bez żadnych opóźnień. Zakończono wywożenie ziemi z wykopu, systematycznie powiększa się powierzchnia zabetonowanej podsadzki na poziomie -3 i  częściowo wykonano strop nad poziomem -2 oraz -3.

Czytaj dalej
24 listopada 2016

Poziom komercjalizacji Graffit przekroczył 25%

Hines, międzynarodowa firma działająca na rynku nieruchomości, zyskała najemcę w budynku Graffit, podpisując umowę najmu 4800 mkw. powierzchni biurowej. Dzięki temu poziom wynajęcia obiektu powstającego w pobliżu stacji metra Wilanowska przekroczył 25%. Na prośbę najemcy Hines nie udziela bardziej szczegółowych informacji o transakcji.

„Budowę Graffita rozpoczęliśmy we wrześniu, ale już na początkowym etapie realizacji możemy pochwalić się tak dużą umową najmu. Kolejne zaawansowane rozmowy potwierdzają, że najemcy doceniają jakość i lokalizację naszego obiektu” – powiedział Marcin Ratajski, Dyrektor Projektu, Hines.

Budynek realizowany przy ulicy Domaniewskiej 28 zaoferuje najemcom 18550 mkw. powierzchni klasy A na siedmiu kondygnacjach. Budowa biurowca przebiega zgodnie z harmonogramem – do dnia dzisiejszego zakończono prace związane z konstrukcją ścian szczelinowych, a obecnie wykonywany jest wykop pod 3-kondygnacyjny parking podziemny dla 360 samochodów. Oddanie obiektu do użytku zaplanowano na pierwszą połowę 2018 r.

Generalnym wykonawcą  budynku Graffit jest WARBUD S.A. Kredytu budowlano-inwestycyjnego na realizację Graffita udzielił mBank S.A.

Czytaj dalej
13 września 2016

Hines rozpoczyna budowę biurowca Graffit.

Hines, ogłosił rozpoczęcie prac budowlanych związanych z inwestycją Graffit, która zostanie zrealizowana na warszawskim Mokotowie. Generalnym wykonawcą została firma WARBUD S.A. (więcej…)

Czytaj dalej
15 października 2015

Hines z pozwoleniem na budowę dla biurowca Graffit.

Hines informuje o otrzymaniu ostatecznego pozwolenia na budowę budynku biurowego klasy a pod nazwą „Graffit”. Inwestycja zostanie zrealizowana przy ulicy Domaniewskiej 28 na warszawskim Mokotowie w odległości zaledwie kilku minut spacerem od stacji metra „Wilanowska”, a także nieopodal ważnych arterii komunikacyjnych: ulicy Wołoskiej i Alei Niepodległości. (więcej…)

Czytaj dalej